Home » Temel İngilizce Dersleri » İngilizce Alfabesi (Resimli)

İngilizce alfabesi, İngilizce alfabe, 8. 9. 10. sınıf İngilizce alfabesi, İngilizce harfler, resimli İngilizce alfabe

Değerli arkadaşlar, daha önceki derslerimizde İngilizce alfabesi konusuna değinmiş ve oldukça geniş bilgiler vermiştik.

Bildiğiniz gibi Türkçe alfabesinde 29 harf bulunmaktadır, Türkçede bulunan a, e, i, o, u, ö, ü, ı gibi harflere sesli harfler denmektedir.Diğerlerine ise sessiz harf denmektedir.Örneğin, m, s b, g, k, c gibi harfler sessiz harflerdir.

Bu durum İngilizcede de bu şekildedir.Ancak Türkçede bulunan ö, ü büyük İ harfleri İngilizcede bulunmamaktadır.Bunun dışında ç, ğ, ş gibi noktalı harfler de İngilizce alfabesinde yer almazlar ve İngilizcede kullanılmazlar.

Daha önce geniş kapsamlı olarak gördüğümüz İngilizce alfabesi adlı dersimizi okumak için lütfen BURAYA TIKLAYINIZ

Şimdi İngilizce alfabesini resimli bir şekilde verelim:

Resmi büyütmek isterseniz üzerine tıklamanız yeterlidir.

ingilizce-alfabe

İngilizce-alfabe

Kullanıcılar şunları da aradı:About

Sitemizde yer alan tüm yazıların ve sitemiz tarafından oluşturulan resimlerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yer alan tüm içeriğin telif hakları tarafımıza aittir.Site içeriğinin başka yerlerde yayınlanıp yayınlanmadığı periyodik olarak kontrol edilmektedir. Hangi amaçla olursa olsun, sitemizde yer alan yazıların tamamının veya bir kısmının kopya edilmesi, herhangi bir yolla çoğaltılması, yayınlanması, ticari veya başka bir amaçla kullanılması yasaktır. Bu yasağa uymayanlar, doğacak cezai sorumluluğu ve sitemizin hazırlanmasındaki mali külfeti ve maddi ve manevi tazminatı peşinen kabullenmiş sayılır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica