Home » Temel İngilizce Dersleri » İngilizce Renkler

İngilizce Renkler

Bu dersimizde İngilizce renkler konusunu işleyeceğiz değerli İngilizce öğrencileri.Daha önceki ingilizce derslerimizde ingilizce alfabe, harflerin okunuşları, ingilizce günler aylar ve mevsimler, ingilizce sayılar gibi konuları görmüştük.Şimdi ise İngilizce renkler konusunu göreceğiz.

Temel İngilizce derslerimize yine bir ezber konusu olan renkler ile devam ediyoruz.Dikkat ederseniz genelde ezber konuları gördük, bu sayede hem temel ingilizce bilgisi edinmiş olacaksınız hem de kısa bir süre sonra cümle kurulumu derslerine geçtiğimiz zaman bu öğrendiklerinizi cümlelerimizi kurarken çok rahat bir şekilde kullanabileceksiniz.Yani bun öğrendiklerimiz İngilizce cümleler kurarken bize malzeme olacak.
Şimdi İngilizce renkler konusuna geçelim, bildiğiniz gibi kainatta açık renkler ve koyu renkler, açıktan koyuya milyarlarca renk tonu mevcuttur.Biz burada sadece en temel renkleri ele alacağız.

İngilizce renkler dersini bitirince;

 • İngilizce renkleri tanımış olacaksınız
 • İngilizce kelime hazneniz genişleyecek
 • İngilizce renkleri cümle içinde kullanmaya başlayabileceksiniz

İNGİLİZCE RENKLER ve TÜRKÇELERİ
COLOURS

White : Beyaz
Yellow : Sarı
Orange : Portakal Rengi (Turuncu)
Red : Kırmızı
Blue : Mavi
Green : Yeşil
Purple : Mor
Pink : Pembe
Gray : Gri
Brown : Kahverengi
Black : Siyah
Silver : Gümüş
Olive : Zeytin Yeşili
Peach : Şeftali Rengi
Beige : Bej Rengi
Navy Blue : Lacivert
Turquoise : Turkuaz
Gold : Altın Sarısı

ingilizce renkler, colours in english

Değerli arkadaşlar, İngilizce renkler konusunu ne kadar iyi öğrendiğinizi ölçmek ister misiniz?

O halde lütfen buraya tıklayarak İngilizce renkler konu testini çözün
İngilizce renkler testini çözdükten sonra doğru cevaplarınızı hemen kontrol edebilirsiniz, eğer soruların en az % 80ine doğru cevap veremediyseniz ingilizce renkler konusunu baştan itibaren tekrar okumanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Dilerseniz buraya tıklayarak İngilizce Kelime Öğrenme Oyunu oynayabilir ve İngilizce kelime bilginizi geliştirebilirsiniz.Sizler için hazırladığımız bu İngilizce oyunumuzun amacı İngilizce kelimeleri yazarken hataları en aza indirgemektir.

Sevgili ingilizce öğrencileri, İngilizce renkler konusunu burada bitirmiş oluyoruz, başta da dediğimiz gibi genelde ezbere dayalı bir derstir, renkleri ezberlemeniz gerekmektedir.
İngilizce renkleri ezberleyerek günlük hayatta ingilizce konuşmalar esnasında zorlanmamış olursunuz.
Kısa süre sonra ingilizce cümle kurma derslerine giriş yapacağız ve o derslerimizde bu öğrendiklerimizi uygulama fırsatımız olacak.

Dilerseniz şimdi ingilizce sayılar adlı ingilizce dersimizi okuyabilirsiniz.

İngilizce öğrenim hayatınızda başarılar dileriz.

Kullanıcılar şunları da aradı:About

Sitemizde yer alan tüm yazıların ve sitemiz tarafından oluşturulan resimlerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yer alan tüm içeriğin telif hakları tarafımıza aittir.Site içeriğinin başka yerlerde yayınlanıp yayınlanmadığı periyodik olarak kontrol edilmektedir. Hangi amaçla olursa olsun, sitemizde yer alan yazıların tamamının veya bir kısmının kopya edilmesi, herhangi bir yolla çoğaltılması, yayınlanması, ticari veya başka bir amaçla kullanılması yasaktır. Bu yasağa uymayanlar, doğacak cezai sorumluluğu ve sitemizin hazırlanmasındaki mali külfeti ve maddi ve manevi tazminatı peşinen kabullenmiş sayılır.

2 thoughts on “İngilizce Renkler

 1. Anonim dedi ki:

  Bence cok guze l afiyet olsun yine bekleriz

  1. Anonim dedi ki:

   aynen

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica