İngilizce Hakkında Genel ve Temel Bilgiler, ingilizce nedir?

İngilizce Dili Hakkında Temel ve Genel Bilgiler

İngilizce günümüzde pek çok ülkede ana dil olarak kullanılmakta ve konuşulmaktadır.İngilizce İngiltere kökenlidir.Sondan eklemeli bir dildir.

Dünya üzerinde en çok konuşulan diller arasında üçüncü sıradadır.

İngilizce öğrenmek birçok dile nazaran çok daha kolaydır.Örneğin Almanca veya Rusça öğrenmek İngilizce öğrenmekten çok daha zordur.Bu yüzden İngilizce dili Almanca ve Rusçadan çok daha kolay ve basittir.

Mesela Almanca dilinde her kelimenin bir artikeli vardır ve kelimeler mutlaka artikeller ile birlikte ezberlenmelidir.Ama İngilizcede böyle bir zorunluluk yoktur.

Örneğin, İngilizcede isimleri çoğul yapma kuralı çok basittir, kelimelerin sonuna -s takısı ekleriz ve kelimeyi çoğul yapmış oluruz ancak Almancada bu şekilde verilebilecek çok genel bir kural yoktur.Almancada hemen her kelimenin tekili ile çoğulu farklıdır.Böyle basit bir kural yoktur.Bazı kuralları vardır ancak onları çok iyi Almanca bilenler uygulayabilirler.

Daha birçok açıdan İngilizce dilini öğrenmek, Almanca ve Rusça gibi dilleri öğrenmekten çok çok daha kolaydır.

Dolayısıyla İngilizce dilini öğrenmesi zor bir dil olarak kesinlikle algılamayın.İngilizce dünya üzerindeki dillerden öğrenmesi en kolay olanıdır diyebiliriz.İngilizcenin bütün kuralları basittir, kuralların istisnaları az olduğu için kuralların uygulanması da çok kolaydır.Mesela Almancada birçok kural vardır ancak her kuralın da birçok istisnası vardır, dolayısıyla Almanca öğrenmek zordur, İngilizce öğrenmek kolaydır diyebiliriz.

İngilizce; İngiltere, ABD, İrlanda, Kanada, Yeni Zelanda ve Güney Afrika gibi birçok ülkede resmi dil olarak kullanılmaktadır.

İngilizce, telafuzu çok zor olmayan bir dildir.Bazı telafuz kurallarını öğrenmekle çok rahat bir şekilde İngilizce kelimeler okunabilir, konuşulabilir.

İleriki derslerimizde zaten İngilizce alfabeden başlamak üzere, telafuz konularında bilgiler vereceğiz.İngilizce derslerimiz sıfırdan başlayacak olup, hiç İngilizce bilmeyenlerin dahi çok rahatlıkla anlayabileceği kadar bol açıklamalı ve örnekli olarak İngilizce derslerimizi işleyeceğiz.

İngilizce derslerimiz ile ilgili herhangi bir sorunuz olursa sayfaların altında bulunan yorum alanına yazmaktan çekinmeyiniz.

Şimdiden hepinize üstün başarılar dileriz.

One thought on “İngilizce Hakkında Genel ve Temel Bilgiler, ingilizce nedir?

Bir yanıt yazın