Neden İngilizce Öğrenmeliyim, İngilizce Öğrenmenin Avantajları

İngilizce Bilmenin Avantajları Nelerdir?İngilizce Neden Öğrenmeliyim?İngilizcenin Önemi Nedir?

 

İngilizce dünyada en çok konuşulan üçüncü dildir.İngilizce öğrenmek önemlidir, çünkü ülkemizin ticaret hacmine baktığımızda, turizm potansiyeline baktığımızda İngilizcenin her yerde gerekli ve geçerli olduğunu çok rahatlıkla anlarız.

Ülkemizde üzerinde en çok durulan, en çok önem verilen yabancı dil İngilizcedir.Daha sonra ise Almancadır.Ülkemize birçok yabancı ziyaretçiler turizm amaçlı gelmekte ve ülkemizi gezmektedirler.Bu ziyaretçilerin ülkemiz ekonomisine katkı sağladıkları inkar edilmez bir gerçektir.Bu ziyaretler sürekli ve artarak devam etmekte olduğundan bu yabancı vatandaşlara hizmet verecek kalifiyeli elemanlar ön plana çıkmaktadırlar.

Bir başka açıdan düşünecek olursak, globalleşen dünyamızda artık ithalat ve ihracat işlemler çok kolaylaştı ve sürekli olarak yabancı ülkelerle iletişim halindeyiz.İhracat ve ithatat yapan firmalar için de İngilizce bilen personeller her zaman önemlidir.

Başka bir örnek; bilgisayar, yazılım, oyun, program gibi uygulamalar çoğu zaman İngilizce olarak yayınlanıyor ve Türkçeye çevrilmiyor veya kısmen çevriliyor ancak iyi derecede İngilizce bilen biri uygulamayı şıp diye çözerken İngilizce bilmeyenler ya uygulamanın Türkçesinin çıkmasını bekliyorlar ya da uygulamadan yararlanamıyorlar.

Örnekleri istediğiniz kadar çoğaltabilirsiniz, kısacası şudur ki, günümüzde İngilizce öğrenmek şart.Hatta öyle bir zamanda yaşıyoruz ki, ülkemizde bir çok yerde ikinci yabancı dili bile istiyorlar.Evet bazı yerlerde İngilizce bilmek de yetmiyor.İngilizcenin yanısıra Almanca bilmenizi de isteyebiliyorlar.

ingilizce
Bildiğiniz gibi ikinci yabancı dilin önemi günden güne artmaktadır, öğrencilerin okul hayatından sonra yazacakları CV’lerde veya dolduracakları iş başvuru formlarında İngilizcenin altına ikinci yabancı dili de eklemeleri hem kendilerine büyük bir özgüven verecek hem de birçok rakibinin önüne geçmelerini sağlayacaktır.
Bunun yanı sıra Avrupa Birliği konusunda ilginç gelişmelere gebe olan ülkemizde bu konuda yaşanacak olumlu bir gelişme hem İngilizce hem de Almanca bilmenin önemini daha da artıracaktır.Çünkü Avrupa Birliğinde en çok konuşulan dil Almancadır ve sonra İngilizcedir.
Şimdi hiçbir şeyin farkında olmayan öğrencilerimiz ancak iş hayatına atıldıklarında kendilerine verilen eğitimin kıymetini anlayabilecek ve öğretmenlerini şükranla anacak ve minnettar olacaklardır.

Bu yüzden İngilizce eğitiminin ve İngilizceden sonra Almanca eğitiminin önemi çok büyüktür.Siz siz olun vaktinizi boşa harcamayın.

İngilizce şart, Almanca gerekli diyerek anlatımımızı burada sonlandırıyor ve sizlere üstün başarılar diliyoruz.

4 thoughts on “Neden İngilizce Öğrenmeliyim, İngilizce Öğrenmenin Avantajları

  1. yeni yazıldığım bir kurum var yeni bir dil okulu kampanyada vardı 1200 tl çep sözlükleri veriyolar herkes ingilizce konuşsun diye harika bir diye bilirim kantinde bile ingilizce konuşuyoruz sözlükten ve gerçekten bazı yolları aştım diye bilirim kendi adıma sınıfların az oluşuda buna etken yazı içinde tşk ederim keşke daha önce öğrenme şansım olsaydı.
    şu an bir şirkette yönetici asistanı olarak çalışıyorum cat pat 2 kurda konuşmaya mail yazmaya başladım 1 ay sonra eksikleri tatamladığım taktirde tamamen öğreneceğimi biliyorum. esenler dörtyolda full english kayıt ola bilirsiniz kampanya var ucuza geliyor şu an.

  2. Öncelikle bu güzel yazı için teşekkür ederim. İngilizce öğrenmenin avantajları tabi saymakla bitmez ama asıl önemli olan İngilizce öğrenme amacınızdır. Ne için İngilizce öğrenmek istiyorsanız, bu sizin İngilizce öğrendiğiniz takdirde sağlayacağınız en büyük avantajınızdır. Bir çok insan İngilizceyi önce iş için öğrenmek ister. Yani para kazanmak için. Sonra gelen en popüler sebep gezmek, dünyayı dolaşmaktır. Velhasıl kelam artık günümüzde İngilizce olmazsa olmaz.

Bir yanıt yazın