November hangi ay? November ne demek?

İngilizce November hangi aydır, İngilizce November ne demek, November kelimesinin Türkçe anlamı nedir?

İngilizcede November kelimesinin anlamı Kasım ayı demektir.November kelimesi bir ay adıdır, Kasım ayıdır.

November : Kasım ayı

November (Kasım) kelimesiyle ilgili 10 örnek İngilizce cümle ve anlamları:

  1. November is the eleventh month of the year. (Kasım, yılın on birinci ayıdır.)
  2. Thanksgiving is celebrated on the fourth Thursday of November in the United States. (Amerika Birleşik Devletleri’nde Şükran Günü, Kasım ayının dördüncü Perşembe günü kutlanır.)
  3. In November, the weather starts to get colder as we move into the winter season. (Kasım ayında, kış mevsimine doğru hareket ederken hava daha soğumaya başlar.)
  4. Many people participate in Movember, growing mustaches to raise awareness for men’s health issues. (Birçok insan, erkek sağlık sorunlarına dikkat çekmek için bıyık bırakarak Movember’a katılır.)
  5. November often brings beautiful autumn foliage as the leaves change colors. (Kasım, yaprakların renk değiştirdiği güzel sonbahar manzaralarını sıkça getirir.)
  6. My sister’s birthday is in November, so we usually have a family celebration. (Kız kardeşimin doğum günü Kasım ayında olduğu için genellikle aile içi bir kutlama yaparız.)
  7. November is a time when many people reflect on the things they are thankful for. (Kasım, birçok insanın minnettar olduğu şeyleri düşündüğü bir zamandır.)
  8. Veterans Day is observed on November 11th in the United States to honor military veterans. (Amerika Birleşik Devletleri’nde askeri gazileri onurlandırmak için Veterans Day, 11 Kasım’da kutlanır.)
  9. November is a popular month for harvesting crops and preparing for the winter season. (Kasım, ürünleri hasat etmek ve kış mevsimine hazırlık yapmak için popüler bir aydır.)
  10. As November progresses, the days become shorter and the nights longer. (Kasım ilerledikçe günler daha kısa, geceler ise daha uzun hale gelir.)

Daha detaylı bilgi için aşağıda linkini verdiğimiz İngilizce Aylar adlı dersimizi okuyunuz,

ingilizce aylar

ingilizcealmanca ekibi olarak derslerinizde başarılar dileriz.

Bir yanıt yazın